INNE
Artykuły
Konkurs plastyczny "Moje bezpieczne miejsce w czasie pandemii"
Z przyjemnością informujemy, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu objął patronatem honorowym konkurs plastyczny "Moje bezpieczne miejsce w czasie pandemii" organizowany przez Galerię Tak przy Stowarzyszeniu Na Tak. Celem przedsięwzięcia jest między innymi aktywizacja społeczna i kulturalna oraz promocja zdrowia wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie.
Konkurs promujący aktywność fizyczną
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu zachęca do udziału w konkursie promującym aktywność fizyczną podczas wakacji spędzanych wspólnie z rodziną. Nagrody otrzyma 5 osób, które przedstawią najbardziej kreatywny i ciekawy sposób aktywnego wypoczynku z rodziną. Szczegóły na Facebooku Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Konkurs trwa do 7 września 2020.
Więcej informacji na https://www.facebook.com/GISgovpl
Zbilansowana dieta dziecka ważna także w wakacje
Dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym są grupą najbardziej narażoną na skutki nieprawidłowego żywienia. Dlatego pod pojęciem zbilansowanej diety należy rozumieć odpowiednią podaż pokarmu zarówno pod względem ilościowym jak i jakościowym przez cały rok, również w okresie wakacyjnym. Najlepszym sposobem przedstawienia zarysu prawidłowego żywienia dzieci i młodzieży, jest graficzna forma piramidy żywienia i aktywności fizycznej, która została opracowana przez Instytut Żywności i Żywienia. Obejmuje ona 4 podstawowe grupy produktów spożywczych jak: produkty zbożowe, mleko i przetwory mleczne, mięso oraz ryby, jaja, warzywa i owoce. Ponadto wyodrębniono w niej również tłuszcze oraz cukier i słodycze.
Czytaj więcej o: Zbilansowana dieta dziecka ważna także w wakacje"Mały kleszcz - duży problem?"
Miesiące letnie sprzyjają częstszemu korzystaniu z form wypoczynku na świeżym powietrzu w parkach i lasach oraz noszeniu lżejszego ubioru, zwiększają równocześnie ryzyko pokąsania przez kleszcze mogące przenosić groźne dla zdrowia, bakterie, wirusy i pierwotniaki.
Czytaj więcej o: "Mały kleszcz - duży problem?"Ogólnopolska Akcja Edukacyjno - Charytatywna dotycząca dzieci z dystrofią mięśniową
Informujemy o Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjno-Charytatywnej organizowanej przez Stowarzyszenie Pro Salute pod hasłem „Tulipany Mocy”. Akcja dotyczy dzieci z dystrofią mięśniową i ma na celu dostarczenie społeczeństwu wiedzy nt. dystrofii mięśniowej i uwrażliwienie otoczenia na problem osób z dystrofią mięśniową Duchenne'a.
Czytaj więcej o: Ogólnopolska Akcja Edukacyjno - Charytatywna dotycząca dzieci z dystrofią mięśniowąEdukacja w zakresie szczepień ochronnych
Informujemy, że na stronie internetowej http://zaszczepsiewiedza.pl/, w zakładce: DLA NAUCZYCIELI, zamieszczona została publikacja ze scenariuszami lekcji dla nauczycieli na temat szczepień, która powstała w ramach konkursu organizowanego przez „Zaszczep się wiedzą” pod patronatem Głównego Inspektora Sanitarnego.
Czytaj więcej o: Edukacja w zakresie szczepień ochronnychBezpieczne Wakacje
W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” pracownicy PSSE w Poznaniu włączyli się w akcję „Lato na targach” organizowaną przez Miasto Poznań i MTP. Utworzono punkt informacyjno-edukacyjny.
Czytaj więcej o: Bezpieczne WakacjeBezpieczeństwo w okresie wakacyjnym
W czasie wakacji młodzież jest szczególnie narażona na kontakt z różnego rodzaju używkami, w tym nowymi narkotykami tzw. dopalaczami. Należy zwrócić szczególną uwagę na pojawiające się sygnały ostrzegawcze.
Czytaj więcej o: Bezpieczeństwo w okresie wakacyjnymSzkolenie na temat kleszczy dla seniorów z Klubu Seniora KAROLINKA w Koziegłowach
Dnia 26 czerwca 2019r. pracownik Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w ramach projektu „Mały kleszcz – duży problem” przeprowadził szkolenie dla seniorów z Klubu KAROLINKA w Koziegłowach na temat zagrożeń związanych z kleszczami i chorobami odkleszczowymi.
Czytaj więcej o: Szkolenie na temat kleszczy dla seniorów z Klubu Seniora KAROLINKA w Koziegłowach"Mały kleszcz - duży problem?"
Kleszcze - krwiopijne pajęczaki należące do typu stawonogów. Bytują głównie w obszarach zalesionych, trawiastych, w gęstych zaroślach, paprociach, na leszczynie, ale również w parkach miejskich i na obrzeżach osiedli mieszkaniowych otoczonych terenami zielonymi. Dla ludzi zagrożenie stanowią przede wszystkim przenoszone przez nie choroby. Pomimo rozwoju medycyny nadal najlepszą i najskuteczniejszą metodą obrony przed chorobami odkleszczowymi jest unikanie kontaktu z zakażonymi stawonogami.
Czytaj więcej o: "Mały kleszcz - duży problem?"Strona: 1/4
- Strona: bieżąca1
- Strona: 2
- Strona: 3
- Strona: 4
- następna
- Przejdź na koniec
Rozwiń Metryka
Podmiot udostępniający informację: | |
---|---|
Data utworzenia: | 2017-02-02 |
Data publikacji: | 2017-02-02 |
Osoba sporządzająca dokument: | |
Osoba wprowadzająca dokument: | Tomasz Witczak |
Liczba odwiedzin: | 8894 |