Jesteś tutaj: Start / Promocja Zdrowia / INNE

INNE

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Konkurs plastyczny "Moje bezpieczne miejsce w czasie pandemii"

Konkurs plastyczny "Moje bezpieczne miejsce w czasie pandemii"

3 września 2020

Z przyjemnością informujemy, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu objął patronatem  honorowym konkurs plastyczny "Moje bezpieczne miejsce w czasie pandemii" organizowany przez Galerię Tak przy Stowarzyszeniu Na Tak. Celem przedsięwzięcia jest między innymi aktywizacja społeczna i kulturalna oraz promocja zdrowia wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie.

Aleksandra Tymińska

Konkurs promujący aktywność fizyczną

28 sierpnia 2020

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu zachęca do udziału w konkursie promującym aktywność  fizyczną podczas wakacji spędzanych wspólnie z rodziną. Nagrody otrzyma 5 osób, które przedstawią najbardziej kreatywny i ciekawy sposób aktywnego wypoczynku z rodziną. Szczegóły na Facebooku Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Konkurs trwa do 7 września 2020.

Więcej informacji na https://www.facebook.com/GISgovpl

Przejdź do - Zbilansowana dieta dziecka ważna także w wakacje

Zbilansowana dieta dziecka ważna także w wakacje

24 lipca 2020

Dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym są grupą najbardziej narażoną na skutki nieprawidłowego żywienia. Dlatego pod pojęciem zbilansowanej diety należy rozumieć odpowiednią podaż pokarmu zarówno pod względem ilościowym jak i jakościowym przez cały rok, również w okresie wakacyjnym. Najlepszym sposobem przedstawienia zarysu prawidłowego żywienia dzieci i młodzieży, jest graficzna forma piramidy żywienia i aktywności fizycznej, która została opracowana przez Instytut Żywności i Żywienia. Obejmuje ona 4 podstawowe grupy produktów spożywczych jak: produkty zbożowe, mleko i przetwory mleczne, mięso oraz ryby, jaja, warzywa i owoce. Ponadto wyodrębniono w niej również tłuszcze oraz cukier i słodycze.

Zuzanna Jaskot
Czytaj więcej o: Zbilansowana dieta dziecka ważna także w wakacje

"Mały kleszcz - duży problem?"

8 maja 2020

Miesiące letnie sprzyjają częstszemu korzystaniu z form wypoczynku na świeżym powietrzu w parkach i lasach oraz noszeniu lżejszego ubioru, zwiększają równocześnie ryzyko pokąsania przez kleszcze mogące przenosić groźne dla zdrowia, bakterie, wirusy i pierwotniaki.

Zuzanna Jaskot
Czytaj więcej o: "Mały kleszcz - duży problem?"

Ogólnopolska Akcja Edukacyjno - Charytatywna dotycząca dzieci z dystrofią mięśniową

12 marca 2020

Informujemy o Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjno-Charytatywnej organizowanej przez Stowarzyszenie Pro Salute pod hasłem „Tulipany Mocy”. Akcja dotyczy dzieci z dystrofią mięśniową i ma na celu dostarczenie społeczeństwu wiedzy nt. dystrofii mięśniowej i uwrażliwienie otoczenia na problem osób z dystrofią mięśniową Duchenne'a.

Zuzanna Jaskot
Czytaj więcej o: Ogólnopolska Akcja Edukacyjno - Charytatywna dotycząca dzieci z dystrofią mięśniową

Edukacja w zakresie szczepień ochronnych

7 stycznia 2020

Informujemy, że na stronie internetowej http://zaszczepsiewiedza.pl/, w zakładce: DLA NAUCZYCIELI, zamieszczona została publikacja ze scenariuszami lekcji dla nauczycieli na temat szczepień, która powstała w ramach konkursu organizowanego przez „Zaszczep się wiedzą” pod patronatem Głównego Inspektora Sanitarnego.

Zuzanna Jaskot
Czytaj więcej o: Edukacja w zakresie szczepień ochronnych
Przejdź do - Bezpieczne Wakacje

Bezpieczne Wakacje

19 sierpnia 2019

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” pracownicy PSSE w Poznaniu włączyli się w akcję „Lato na targach” organizowaną przez Miasto Poznań i MTP.  Utworzono punkt informacyjno-edukacyjny.

Zuzanna Jaskot
Czytaj więcej o: Bezpieczne Wakacje

Bezpieczeństwo w okresie wakacyjnym

15 lipca 2019

W czasie wakacji młodzież jest szczególnie narażona na kontakt z różnego rodzaju używkami, w tym nowymi narkotykami tzw. dopalaczami. Należy zwrócić szczególną uwagę na pojawiające się sygnały ostrzegawcze.

Emiliana Sowińska
Czytaj więcej o: Bezpieczeństwo w okresie wakacyjnym
Przejdź do - Szkolenie na temat kleszczy dla seniorów z Klubu Seniora  KAROLINKA w Koziegłowach

Szkolenie na temat kleszczy dla seniorów z Klubu Seniora KAROLINKA w Koziegłowach

1 lipca 2019

Dnia 26 czerwca 2019r. pracownik Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w ramach projektu „Mały kleszcz – duży problem” przeprowadził szkolenie dla seniorów z Klubu KAROLINKA w Koziegłowach na temat zagrożeń związanych z kleszczami i chorobami odkleszczowymi.

Zuzanna Jaskot
Czytaj więcej o: Szkolenie na temat kleszczy dla seniorów z Klubu Seniora KAROLINKA w Koziegłowach
Przejdź do - "Mały kleszcz - duży problem?"

"Mały kleszcz - duży problem?"

7 maja 2019

Kleszcze - krwiopijne pajęczaki należące do typu stawonogów. Bytują głównie w obszarach zalesionych, trawiastych, w gęstych zaroślach, paprociach, na leszczynie, ale również w parkach miejskich i na obrzeżach osiedli mieszkaniowych otoczonych terenami zielonymi. Dla ludzi zagrożenie stanowią przede wszystkim przenoszone przez nie choroby. Pomimo rozwoju medycyny nadal najlepszą i najskuteczniejszą metodą obrony przed chorobami odkleszczowymi jest unikanie kontaktu z zakażonymi stawonogami.

Zuzanna Jaskot
Czytaj więcej o: "Mały kleszcz - duży problem?"

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-02-02
Data publikacji:2017-02-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Tomasz Witczak
Liczba odwiedzin:8894