ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Światowy Dzień Rzucania Palenia

Światowy Dzień Rzucania Palenia

18 listopada 2020

W 2020 roku Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada na 19 listopada(czwartek). Święto zostało zainicjowane w Stanach Zjednoczonych, dzięki akcji dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, o zaprzestaniu palenia papierosów w jednym dniu. Do idei przyłączyło aż 150 tysięcy ludzi, którzy spróbowali przez jedną dobę wytrzymać bez palenia papierosów.

Hanna Jankowska
Czytaj więcej o: Światowy Dzień Rzucania Palenia
Przejdź do - Podsumowanie działań w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia 2019

Podsumowanie działań w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia 2019

29 listopada 2019

W związku z przypadającym 21 listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia pracownicy Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu zaangażowali  się w następujące działania profilaktyczne:

  • dla uczniów szkół ponadpodstawowych wygłoszono krótkie wykłady nt. szkodliwości palenia tytoniu i używania elektronicznych papierosów oraz korzyści wynikających z rezygnacji  z nałogu. Dodatkowo czynni palacze tytoniu (uczniowie, jak i pracownicy szkoły) mogli skorzystać z badania smokerlyzerem oraz poradnictwa antytytoniowego. Spotkania odbyły się w: Zespole Szkół Geodezyjno-Drogowych oraz w Zespole Szkół Mechanicznych w Poznaniu. Łącznie, w obu szkołach ponadpodstawowych wykładów wysłuchało 402 uczniów, a z badań smokerlyzerem skorzystało 140 osób (uczniów i pracowników szkół),
  • na zaproszenie Starostwa Powiatowego w Poznaniu  utworzono punkt pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu dla pracowników i interesantów Urzędu przy ul. Słowackiego 8. Z badania smokerlyzerem oraz poradnictwa antytytoniowego skorzystały 74 osoby,
  • z możliwości pomiaru CO w wydychanym powietrzu skorzystali również żołnierze z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu – przebadano 26 osób (żołnierzy i pracowników cywilnych).

Łącznie z badania smokerlyzerem skorzystało 240 osób.

Aleksandra Tymińska
Czytaj więcej o: Podsumowanie działań w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia 2019
Przejdź do - Światowy Dzień Rzucania Palenia 2019

Światowy Dzień Rzucania Palenia 2019

18 listopada 2019

W związku z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia, który w tym roku przypada 21 listopada, pracownicy Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu zaangażują się w następujące działania profilaktyczne:

Emiliana Sowińska
Czytaj więcej o: Światowy Dzień Rzucania Palenia 2019
Przejdź do - Podsumowanie Światowego Dnia Rzucania Palenia 2018

Podsumowanie Światowego Dnia Rzucania Palenia 2018

21 listopada 2018

W związku z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu, który w tym roku przypadł 15 listopada, pracownicy Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Poznaniu uczestniczyli w szeregu akcji promujących walkę z nałogiem nikotynowym.

Emiliana Sowińska
Czytaj więcej o: Podsumowanie Światowego Dnia Rzucania Palenia 2018
Przejdź do - Światowy Dzień Rzucania Palenia 2018

Światowy Dzień Rzucania Palenia 2018

9 listopada 2018

W związku z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia, który w tym roku przypada 15 listopada, pracownicy Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu podejmą następujące działania profilaktyczne:

- 13.11.2018r. utworzone zostaną punkty pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu z poradnictwem antytytoniowym dla pracowników firmy O-I Produkcja Polska S.A. (Huta Szkła) w dwóch lokalizacjach: O-I Business Service Center ul. Baraniaka 6 w godz.11:00 – 12:30 oraz zakład produkcyjny przy ul. Gorzysława 31/37 w Poznaniu w godz. 13:00 – 14:30,

- 14.11.2018r.  w godz. 8:30 – 10:30 na V piętrze biurowca przy ul. Gronowej 22 w Poznaniu (siedziba Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej) z badań smokerlyzerem i poradnictwa antynikotynowego będą mogli skorzystać pracownicy i interesanci,

- 15.11.2018r. na zaproszenie Starostwa Powiatowego w Poznaniu zostanie utworzony punkt pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu dla pracowników i interesantów Urzędu. Badania smokerlyzerem oraz poradnictwo antytytoniowe prowadzone będą przez pracowników PSSE w godz. 10:00 – 13:00 w budynku przy ul. Jackowskiego 18 (parter),

- 16.11.2018r. od godz. 10:00 z możliwości pomiaru CO w wydychanym powietrzu skorzystają uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Poznaniu przy ul. Zamenhofa 142.

Emiliana Sowińska
Czytaj więcej o: Światowy Dzień Rzucania Palenia 2018
Przejdź do - Światowy Dzień Rzucania Palenia w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych

Światowy Dzień Rzucania Palenia w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych

29 listopada 2017

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu zorganizowano akcję antynikotynową. Psycholog wojskowy Marzena Kościelniak  wygłosiła wykład o szkodliwości palenia, o naturze uzależnienia od nikotyny oraz o skutecznych sposobów pozwalających rzucić palenie. Po wykładzie pracownicy PSSE w Poznaniu przeprowadzili wśród zainteresowanych osób pomiar zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu i zachęcali palaczy do podjęcia wysiłku zerwania z nałogiem.

 

Aleksandra Tymińska
Przejdź do - Akcja antytytoniowa w Starostwie Powiatowym w Poznaniu

Akcja antytytoniowa w Starostwie Powiatowym w Poznaniu

17 listopada 2017

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Poznaniu zorganizowała akcję antytytoniową.

Aleksandra Tymińska
Czytaj więcej o: Akcja antytytoniowa w Starostwie Powiatowym w Poznaniu
Przejdź do - Światowy Dzień Rzucania Palenia w Zespole Szkół Samochodowych w Poznaniu

Światowy Dzień Rzucania Palenia w Zespole Szkół Samochodowych w Poznaniu

16 listopada 2017

Dla młodzieży z Zespołu Szkół Samochodowych w Poznaniu zorganizowano akcję antynikotynową. Zainteresowani uczniowie mogli dowiedzieć się jaką zawartość tlenku węgla ma wydychane przez nich powietrze.

Aleksandra Tymińska
Czytaj więcej o: Światowy Dzień Rzucania Palenia w Zespole Szkół Samochodowych w Poznaniu

Światowy Dzień Rzucania Palenia - 16 listopada 2017

9 listopada 2017

Co roku w trzeci czwartek listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Tego dnia zachęcamy wszystkich palaczy, aby przynajmniej na jeden dzień podjęli próbę zaprzestania palenia. Problem palenia tytoniu jest w Polsce wciąż aktualny – codziennie w naszym kraju pali papierosy co trzeci mężczyzna oraz co piąta kobieta (badanie GIS i TNS, 2015 r.).

Aleksandra Tymińska
Czytaj więcej o: Światowy Dzień Rzucania Palenia - 16 listopada 2017

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-02-02
Data publikacji:2017-02-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Tomasz Witczak
Liczba odwiedzin:5700