ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Podsumowanie Światowego Dnia Rzucania Palenia 2018

Podsumowanie Światowego Dnia Rzucania Palenia 2018

21 listopada 2018

W związku z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu, który w tym roku przypadł 15 listopada, pracownicy Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Poznaniu uczestniczyli w szeregu akcji promujących walkę z nałogiem nikotynowym.

Emiliana Sowińska
Czytaj więcej o: Podsumowanie Światowego Dnia Rzucania Palenia 2018
Przejdź do - Światowy Dzień Rzucania Palenia 2018

Światowy Dzień Rzucania Palenia 2018

9 listopada 2018

W związku z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia, który w tym roku przypada 15 listopada, pracownicy Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu podejmą następujące działania profilaktyczne:

- 13.11.2018r. utworzone zostaną punkty pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu z poradnictwem antytytoniowym dla pracowników firmy O-I Produkcja Polska S.A. (Huta Szkła) w dwóch lokalizacjach: O-I Business Service Center ul. Baraniaka 6 w godz.11:00 – 12:30 oraz zakład produkcyjny przy ul. Gorzysława 31/37 w Poznaniu w godz. 13:00 – 14:30,

- 14.11.2018r.  w godz. 8:30 – 10:30 na V piętrze biurowca przy ul. Gronowej 22 w Poznaniu (siedziba Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej) z badań smokerlyzerem i poradnictwa antynikotynowego będą mogli skorzystać pracownicy i interesanci,

- 15.11.2018r. na zaproszenie Starostwa Powiatowego w Poznaniu zostanie utworzony punkt pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu dla pracowników i interesantów Urzędu. Badania smokerlyzerem oraz poradnictwo antytytoniowe prowadzone będą przez pracowników PSSE w godz. 10:00 – 13:00 w budynku przy ul. Jackowskiego 18 (parter),

- 16.11.2018r. od godz. 10:00 z możliwości pomiaru CO w wydychanym powietrzu skorzystają uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Poznaniu przy ul. Zamenhofa 142.

Emiliana Sowińska
Czytaj więcej o: Światowy Dzień Rzucania Palenia 2018
Przejdź do - Światowy Dzień Rzucania Palenia w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych

Światowy Dzień Rzucania Palenia w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych

29 listopada 2017

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu zorganizowano akcję antynikotynową. Psycholog wojskowy Marzena Kościelniak  wygłosiła wykład o szkodliwości palenia, o naturze uzależnienia od nikotyny oraz o skutecznych sposobów pozwalających rzucić palenie. Po wykładzie pracownicy PSSE w Poznaniu przeprowadzili wśród zainteresowanych osób pomiar zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu i zachęcali palaczy do podjęcia wysiłku zerwania z nałogiem.

 

Aleksandra Tymińska
Przejdź do - Akcja antytytoniowa w Starostwie Powiatowym w Poznaniu

Akcja antytytoniowa w Starostwie Powiatowym w Poznaniu

17 listopada 2017

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Poznaniu zorganizowała akcję antytytoniową.

Aleksandra Tymińska
Czytaj więcej o: Akcja antytytoniowa w Starostwie Powiatowym w Poznaniu
Przejdź do - Światowy Dzień Rzucania Palenia w Zespole Szkół Samochodowych w Poznaniu

Światowy Dzień Rzucania Palenia w Zespole Szkół Samochodowych w Poznaniu

16 listopada 2017

Dla młodzieży z Zespołu Szkół Samochodowych w Poznaniu zorganizowano akcję antynikotynową. Zainteresowani uczniowie mogli dowiedzieć się jaką zawartość tlenku węgla ma wydychane przez nich powietrze.

Aleksandra Tymińska
Czytaj więcej o: Światowy Dzień Rzucania Palenia w Zespole Szkół Samochodowych w Poznaniu

Światowy Dzień Rzucania Palenia - 16 listopada 2017

9 listopada 2017

Co roku w trzeci czwartek listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Tego dnia zachęcamy wszystkich palaczy, aby przynajmniej na jeden dzień podjęli próbę zaprzestania palenia. Problem palenia tytoniu jest w Polsce wciąż aktualny – codziennie w naszym kraju pali papierosy co trzeci mężczyzna oraz co piąta kobieta (badanie GIS i TNS, 2015 r.).

Aleksandra Tymińska
Czytaj więcej o: Światowy Dzień Rzucania Palenia - 16 listopada 2017

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-02-02
Data publikacji:2017-02-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Tomasz Witczak
Liczba odwiedzin:3574