CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

  Przedszkolny Program Edukacji Antynikotynowej pt. „Czyste powietrze wokół nas” adresowany jest do dzieci pięcio i sześcioletnich oraz ich rodziców. Celem programu jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń. Program jest pierwszym etapem edukacji prozdrowotnej dzieci w zakresie nabywania wiedzy na temat szkodliwości palenia. Zajęcia edukacyjne dla dzieci oraz rodziców prowadzą wychowawcy grup przedszkolnych wykorzystując materiały edukacyjne przygotowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Logo programu to zielony „Dinuś”, który przeprowadza dzieci przez kolejne etapy programu.

Artykuły

Przejdź do - Podsumowanie XI edycji programu

Podsumowanie XI edycji programu

12 lipca 2019

Zakończyła się realizacja kolejnej edycji programu „Czyste powietrze wokół nas”, w której wzięło udział 81 przedszkoli i 41 szkół podstawowych z terenu Poznania i gmin powiatu poznańskiego. Pomimo wieloletniej realizacji, program wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem szkolnych i przedszkolnych edukatorów i jest pozytywnie odbierany przez dzieci oraz rodziców. Koordynatorzy programu podkreślają właściwy dobór treści i dostosowanie proponowanych form pracy do wieku dzieci.

Aleksandra Tymińska
Czytaj więcej o: Podsumowanie XI edycji programu
Przejdź do - Szkolenie dla koordynatorów Przedszkolnego Programu Edukacji Antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas"

Szkolenie dla koordynatorów Przedszkolnego Programu Edukacji Antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas"

26 października 2018

W dniu 25.10.2018 r. w PSSE w Poznaniu odbyło się szkolenie dla nauczycieli – koordynatorów programu „Czyste powietrze wokół nas” z 16 placówek, które przystąpiły po raz pierwszy do jego realizacji.

Aleksandra Tymińska
Czytaj więcej o: Szkolenie dla koordynatorów Przedszkolnego Programu Edukacji Antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas"
Przejdź do - Podsumowanie X edycji programu

Podsumowanie X edycji programu

18 lipca 2018

W czerwcu 2018 roku zakończyła się realizacja X już edycji programu, w której wzięło udział 119 placówek. Edukacją objęto 4572 dzieci i 2553 rodziców. Program „Czyste powietrze wokół nas” podobnie jak w latach ubiegłych był dobrze oceniany przez szkolnych i przedszkolnych realizatorów.

Aleksandra Tymińska
Czytaj więcej o: Podsumowanie X edycji programu
Przejdź do - IX edycja programu

IX edycja programu

27 czerwca 2017

W roku szkolnym 2016/2017 program zrealizowało 60 przedszkoli oraz 58 szkół podstawowych. Edukacją objęto 4176 dzieci pięcio- i sześcioletnich oraz 2522 rodziców.

Aleksandra Tymińska
Czytaj więcej o: IX edycja programu
Przejdź do - Podsumowanie programu „Czyste powietrze wokół nas” w Niepublicznym Przedszkolu „Tajemnicza Wyspa” w Luboniu

Podsumowanie programu „Czyste powietrze wokół nas” w Niepublicznym Przedszkolu „Tajemnicza Wyspa” w Luboniu

24 maja 2017

W dniu 23 maja 2017 r. rodzice grupy sześciolatków uczestniczyli w spotkaniu podsumowującym realizację programu. Po spotkaniu wszyscy zainteresowani rodzice skorzystali z pomiaru zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu przeprowadzonym przez pracowników PSSE w Poznaniu. Palących rodziców zachęcano do rzucenia palenia i skorzystania z Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym. Rozdano materiały edukacyjne.  

Przejdź do - VIII edycja programu

VIII edycja programu

28 lutego 2017

W czerwcu 2016 zakończyła się realizacja VIII edycji Przedszkolnego Programu Edukacji Antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas”, którą objęto 4637 dzieci oraz 2466 rodziców ze 148 przedszkoli i szkół podstawowych na terenie Poznania i 17 gmin powiatu poznańskiego.

Aleksandra Tymińska
Czytaj więcej o: VIII edycja programu
Przejdź do - VII edycja programu

VII edycja programu

28 lutego 2017

W roku szkolnym 2014-2015 do programu przystąpiły 133 przedszkola i szkoły podstawowe z oddziałami przedszkolnymi. Edukacją objęto 4230 uczniów i 2275 rodziców.

Aleksandra Tymińska
Czytaj więcej o: VII edycja programu

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-02-02
Data publikacji:2017-02-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Tomasz Witczak
Liczba odwiedzin:30312