MOJE DZIECKO IDZIE DO SZKOŁY - Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu

MOJE DZIECKO IDZIE DO SZKOŁY

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu już od wielu lat wdraża program edukacyjny kierowany do dzieci mających rozpocząć naukę w szkole oraz ich rodziców. Program opracowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną  w Poznaniu adresowany jest do szkół i przedszkoli. Rozpoczęcie nauki w szkole to przełomowy moment w życiu dziecka, a także jego rodziny. Kolejne lata nauki są okresem bardzo ważnym nie tylko z powodu zdobywanej przez dziecko wiedzy, ale także czasem istotnym dla jego zdrowia. W wieku szkolnym może rozwinąć się szereg problemów zdrowotnych, takich jak wady postawy, zaburzenia wzroku czy otyłość. W tym wieku kształtuje się wiele nawyków, utrwalają się zachowania, które będą umacniać zdrowie lub jemu szkodzić. Głównym celem programu jest ukształtowanie prawidłowych nawyków i umiejętności prozdrowotnych wśród rodziców i uczniów.

Cele szczegółowe to:

Marta Pers

Artykuły

Przejdź do - Zakończenie realizacji programu „Moje dziecko idzie do szkoły”

Zakończenie realizacji programu „Moje dziecko idzie do szkoły”

3 września 2018

W czerwcu 2018 roku zakończyła się wieloletnia realizacja programu opracowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Poznaniu. Przez 16 lat nauczyciele grup sześciolatków, pedagodzy, pielęgniarki szkolne prowadzili edukację kolejnych roczników dzieci i ich rodziców w zakresie profilaktyki zagrożeń zdrowotnych dziecka rozpoczynającego naukę w szkole. Powiatowa Stacja Sanitarno– Epidemiologiczna w Poznaniu wdrażała program na terenie powiatu poznańskiego, przekazała do szkół i przedszkoli tysiące broszur dla rodziców i edukacyjnych kolorowanek dla dzieci oraz prowadziła monitoring realizacji programu.

Aleksandra Tymińska
Czytaj więcej o: Zakończenie realizacji programu „Moje dziecko idzie do szkoły”

Podsumowanie realizacji programu w roku szkolnym 2017/2018

3 września 2018

W roku szkolnym 2017/2018 do programu włączyło się 161 przedszkoli i szkół podstawowych. Edukacją objęto 5468 dzieci sześcioletnich oraz ich rodziców i opiekunów. Wychowawcy grup sześciolatków na zebraniach przekazali rodzicom broszury „Moje Dziecko idzie do szkoły”. W trakcie spotkań podczas całego roku szkolnego poruszali najważniejsze zagadnienia dot. między innymi żywienia dzieci w wieku szkolnym, walki z otyłością, profilaktyki wad postawy i wad wzroku, zaburzeń logopedycznych.

Aleksandra Tymińska
Czytaj więcej o: Podsumowanie realizacji programu w roku szkolnym 2017/2018

Podsumowanie realizacji programu w roku szkolnym 2016/2017

21 lipca 2017

W roku szkolnym 2016-2017 program zrealizowało 161 przedszkoli oraz szkół podstawowych. Edukacją objęto 4925 dzieci sześcioletnich oraz ich rodziców. Rozdano 3509 broszur dla rodziców oraz tematycznych kolorowanek dla dzieci.

Aleksandra Tymińska
Czytaj więcej o: Podsumowanie realizacji programu w roku szkolnym 2016/2017
Przejdź do - Zajęcia z dziećmi w Przedszkolu Promyki

Zajęcia z dziećmi w Przedszkolu Promyki

8 marca 2017

W dniu 14.04.2016 r. w Niepublicznym Przedszkolu „Promyki” w Poznaniu pracownik PSSE przeprowadził pogadankę z dziećmi na temat podstawowych zasad zdrowego odżywiania, wpływu aktywności fizycznej na zdrowie oraz skutków biernego palenia.

Aleksandra Tymińska
Czytaj więcej o: Zajęcia z dziećmi w Przedszkolu Promyki

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-02-02
Data publikacji:2017-02-02
Osoba sporządzająca dokument:Marta Pers
Osoba wprowadzająca dokument:Marta Pers
Liczba odwiedzin:11235