Zakończenie realizacji programu „Moje dziecko idzie do szkoły”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

3 września 2018

W czerwcu 2018 roku zakończyła się wieloletnia realizacja programu opracowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Poznaniu. Przez 16 lat nauczyciele grup sześciolatków, pedagodzy, pielęgniarki szkolne prowadzili edukację kolejnych roczników dzieci i ich rodziców w zakresie profilaktyki zagrożeń zdrowotnych dziecka rozpoczynającego naukę w szkole. Powiatowa Stacja Sanitarno– Epidemiologiczna w Poznaniu wdrażała program na terenie powiatu poznańskiego, przekazała do szkół i przedszkoli tysiące broszur dla rodziców i edukacyjnych kolorowanek dla dzieci oraz prowadziła monitoring realizacji programu.

Dziękujemy wszystkim szkolnym i przedszkolnym realizatorom programu za wkład pracy włożony w edukację prozdrowotną, w tym promowanie zdrowego stylu życia. Państwa praca i zaangażowanie wpłynęło na wzrost wiedzy u dzieci i rodziców, a także na zmianę postaw i zachowań w kierunku większej odpowiedzialności za zdrowie swoje i otoczenia.

W miejsce programu „Moje dziecko idzie do szkoły” Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu opracowała  nowy program edukacyjny pod tytułem „Mamo, tato, co ty na to?”, którego wdrożenie zapowiadane jest na początek roku 2019. O szczegółach będziemy informować.

Aleksandra Tymińska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie broszura dla rodziców

    broszura dla rodziców

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-09-03
Data publikacji:2018-09-03
Osoba sporządzająca dokument:Aleksandra Tymińska
Osoba wprowadzająca dokument:Aleksandra Tymińska
Liczba odwiedzin:2658