"Bezpieczne Walentynki"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

8 lutego 2018

Z okazji nadchodzącego Święta Zakochanych Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna organizuje akcję informacyjno – edukacyjną  „Bezpieczne Walentynki”, mającą na celu promowanie bezpiecznych zachowań w aspekcie zakażeń HIV i choroby AIDS oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową.

W dniu 9 lutego w Zespole Szkół Odzieżowych w Poznaniu w godz. 10.00 – 13.00 zorganizowane zostanie tematyczne stoisko, w ramach którego pracownicy Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia będą informować o zagrożeniach, popularyzować badania w kierunku HIV, rozdawać materiały informacyjne.

Materiały edukacyjne nawiązujące do kampanii społecznej „Mam czas rozmawiać” przekazano seniorom zrzeszonym w dwóch klubach na Starym Mieście (Klub Seniora Złota Jesień, Klub Seniora Druga Młodość). Grupą docelową kampanii są rodziny wielopokoleniowe, osoby w różnym wieku i z różnymi doświadczeniami życiowymi, których zakażenie HIV może dotyczyć. Rozmowa z osobami starszymi może przynieść korzyści edukacyjne, wszystkim - zarówno młodszym, jak i starszym. Jeśli matka podejmie z córką dialog o bezpiecznych zachowaniach, a syn przestrzeże wyjeżdżającego do sanatorium ojca, że wiek nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, być może uda się ograniczyć liczbę zakażeń w populacji.

Aleksandra Tymińska

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-02-08
Data publikacji:2018-02-08
Osoba sporządzająca dokument:Aleksandra Tymińska
Osoba wprowadzająca dokument:Zuzanna Jaskot
Liczba odwiedzin:1928