1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

23 listopada 2017

Na dzień 1 grudnia, jak co roku przypada Światowy Dzień AIDS. Pomimo wielu lat walki z chorobą sytuacja epidemiologiczna nie jest korzystna. Z danych Oddziału Epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu wynika, że  od 1 stycznia 2017 r. do 15 listopada 2017 roku na terenie miasta Poznania i powiatu poznańskiego zarejestrowano 104 nowe zakażenia HIV, w tym: 3 kobiety i 101 mężczyzn oraz 8 zachorowań na AIDS.

Z okazji Światowego Dnia AIDS Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu podejmuje działania edukacyjne skierowane do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. W Zespole Szkół Komunikacji w Poznaniu w ramach akcji profilaktycznej organizowanej we współpracy z pedagogiem szkolnym, w dniu 1 grudnia utworzony zostanie punkt informacyjno – edukacyjny. Tego samego dnia dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Poznaniu wygłoszona zostanie prelekcja nt. profilaktyki zakażeń HIV i choroby AIDS.

Jednocześnie informujemy, że Krajowe Centrum ds. AIDS w ramach realizacji Krajowego Programu Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV rozpoczyna kampanię społeczną pod hasłem „Mam czas rozmawiać”. Grupą docelową kampanii są rodziny wielopokoleniowe, osoby w różnym wieku i z różnymi doświadczeniami życiowymi, których zakażenie HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową może dotyczyć. Kampania trwać będzie od listopada 2017 r. do czerwca 2018 r. Nasilenie działań kampanijnych nastąpi na przełomie listopada i grudnia 2017 r. przed Światowym Dniem AIDS.  Więcej o kampanii pod adresem http://mamczasrozmawiac.aids.gov.pl/

Aleksandra Tymińska

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-11-23
Data publikacji:2017-11-23
Osoba sporządzająca dokument:Aleksandra Tymińska
Osoba wprowadzająca dokument:Aleksandra Tymińska
Liczba odwiedzin:2800